Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Aktualności
Wielkanoc 2012 ze STERNIKIEM
czwartek, 12 kwietnia 2012

Uczniowski Klub Sportowy STERNIK wystąpił do Gminy Miasta Szczecin z ofertą organizacji Świąt Wielkanocnych dla dzieci przebywających w placówce. „Sternikowi” przyznana została dotacja w ramach realizacji zadania publicznego. Dzięki temu dzieciaki z UKS Sternik spędziły Święta nad morzem.

 

Najlepszą dla mnie atrakcją była zabawa w podchody. Były trzy drużyny, które miały swoje „kapitanki”: Elę, Basię i Klaudię. Drużyna Klaudii uciekała i zastawiała dla nas zadania. Jako pierwsza wyruszyła na poszukiwania drużyna Eli, następnie drużyna Basi. Zadania były bardzo śmieszne, śpiewaliśmy, robiliśmy pajacyki, szukaliśmy szyszek i muszelek...

Szymon

 
OGŁOSZENIE - Zakończenie sezonu zima 2011/2012
czwartek, 05 kwietnia 2012

Zakończenie sezonu zima 2011/2012 - STERNIK

W poniedziałek 16 kwietnia 2012r. o godzinie 14:00 na boisku przy ulicy Wszystkich Świętych 66 w Szczecinie zostaną wręczone puchary i nagrody za rozegrany sezon zima 2011/2012. Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna STERNIKA. Nagrody zostaną wręczone przez Panią Dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Szczecinie - organizatora rozgrywek oraz przez przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego - fundatora nagród. Po uroczystościach zostanie rozegrana pierwsza kolejka spotkań sezonu LATO 2012. Do kolejnego sezonu zgłosiła się nowa drużyna MOS 23. Wszystkich kibiców i przedstawicieli placówek biorących udział w rozgrywkach serdecznie zapraszamy na uroczystości. Podczas zawodów Dyrekcja Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Szczecinie zaprasza na gorący poczęstunek i napoje.

 
WIZYTA PREZYDENTA MIASTA W TĘCZOWYM DOMKU
środa, 04 kwietnia 2012

W dniu 2 kwietnia 2012 roku naszych najmłodszych podopiecznych z Tęczowego Domku odwiedził PAN PIOTR KRZYSTEK - PREZYDENT MIASTA SZCZECINA. Wizyta była dla naszych dzieci dużą niespodzianką. Pan Prezydent przygotował prezenty wielkanocne dla każdego dziecka, które osobiście wręczał. Złożył przepiękne życzenia świąteczne. Spotkanie było sympatyczne i wesołe. Widok dzieci rozpakowujących prezenty wywoływał uśmiech na naszych twarzach.

Dzieci przygotowały występ artystyczny, jednakże trema „zjadła” naszych czterolatków co oczywiście nie przeszkodziło w dalszej zabawie.

W imieniu dyrekcji, wychowanków oraz pracowników placówki składam PANU PREZYDENTOWI życzenia radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych pełnych ciepła i życzliwości.

 
SREBRNE CHŁOPAKI ZE SZCZECINA
środa, 04 kwietnia 2012

PODCZAS XVII Halowych Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej im. Kazimierza Deyny wystartowało 14 najlepszych drużyn z całej. Zawody odbywały się w Warszawie na pięknej hali sportowej w dniach 31.03-01.04 2012. Drużyna ze Szczecina była reprezentowana przez 8 zawodników i trenera. Nasi chłopcy przyjechali do Warszawy dzień wcześniej aby odpocząć po podróży. W pierwszy dzień zawodnicy rozegrali 4 mecze w grupie eliminacyjnej uzyskując pierwsze miejsce i awans do grupy półfinałowej. Podczas drugiego dnia zawodów emocje rosły jak i poziom rozgrywanych meczy. W grupie półfinałowej zawodnicy ze Szczecina wygrali wszystkie mecze i tym samym awansowali do finału. W finale ulegli 3:2 z drużyną z STARE BRODY ZDOBYWAJĄC WICEMISTRZOSTWO POLSKI w PIŁCE HALOWEJ Warszawa 2012. W składzie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ze Szczecina wystąpili: bramkarz - Sylwester, obrońcy - kapitan drużyny Damian, Sebastian, Mateusz K, pomocnicy - Grzesiu, Oskar napastnicy – Mateusz T, Krystian, opiekun/trener Sławomir Kremer. Wielkie podziękowania dla dyrekcji naszej placówki za umożliwienie nam uczestnictwa w mistrzostwach oraz gratulacje dla chłopców

 
KONKURS WIELKANOCNY
środa, 04 kwietnia 2012

Dnia 27.03.2012r. w Placówce odbył się coroczny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Do konkursu stanęły cztery grupy z interwencji w tym delegacja najmłodszych przedstawicieli z Tęczowego Domku oraz trzy grupy ze wsparcia dziennego.
W szanownym jury, które miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzcy zasiadła zastępca dyrektora placówki Pani Agnieszka, pedagog grup interwencyjnych Pani Małgosia oraz terapeutka zajęciowa Pani Ela.

Przed rozstrzygnięciem konkursu dzieci mogły przypomnieć sobie wielkanocne zwyczaje oraz wziąć udział w pięciu świątecznych dyscyplinach przygotowanych przez wychowawców Agnieszkę i Gabrysię:

Koszyk wielkanocny – dzieci musiały wybrać spośród przeróżnych ilustracji odpowiednie kartoniki przedstawiające artykuły wielkanocne i umieścić je w koszyczku.

 
WIELKANOCNA WIZYTA PAŃSTWA LOGALL
poniedziałek, 02 kwietnia 2012

31 marca 2012 roku Państwo Logall po raz kolejny odwiedzili naszych wychowanków. Tym razem przywieźli zabawki dla najmłodszych podopiecznych placówki z TĘCZOWEGO DOMKU oraz czekoladowe zające. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, Państwo Logall bawili się z naszymi najmłodszymi pociechami. Dzieci podarowały własnoręcznie przygotowane jaja wielkanocne oraz zwierzaki wykonane z wełny.

Zaprosiliśmy naszych przyjaciół na UROCZYSTY DZIEŃ DZIECKA, który co roku organizujemy dla wszystkich wychowanków placówki. W przygotowanie tego wyjątkowego dnia angażują się wszyscy pracownicy placówki oraz szkoły. Zadania już zostały podzielone szykuje się zatem wspaniała impreza. Państwo Logall z chęcią przyjęli zaproszenie – czekamy więc na kolejną wizytę.

Dziękujemy Siegfriedowi i Ingrid za pamięć o naszych dzieciach i sympatyczne spotkania. Życzymy RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH w gronie najbliższych.

 
POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ
poniedziałek, 02 kwietnia 2012

Dnia 23 marca w naszej Placówce odbył się Pokaz Mody Ekologicznej. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć naszym wychowankom i nie tylko, jak ważne jest dbanie o środowisko. W codziennym życiu często o tym zapominamy, a przecież dbanie o planetę jest naszym obowiązkiem. Robimy to dla siebie i wszystkich ludzi, którzy na niej żyją. Chcieliśmy, aby dzieci zrozumiały, że dbanie o środowisko naturalne wcale nie jest wielkim wysiłkiem i wymaga tylko chęci i odpowiednich nawyków w codziennym życiu.

Nasi wychowankowie podczas pokazu zaprezentowali stroje, wykonane wspólnie z wychowawcami grup. Kreacje wykonane były z materiałów odpadowych – butelek, gazet, reklamówek, korków, papieru itp.

Zaprezentowane kreacje były naprawdę wyjątkowe, a dzieci w rolach modelek i modeli sprawdzili się doskonale!

 

 
OTWARCIE BOISK ORLIK W IŃSKU
poniedziałek, 26 marca 2012

W dniu 22 marca 2012 roku Burmistrz Ińska Pan Andrzej Racinowski zaprosił dzieci z naszej placówki do udziału w uroczystości otwarcia KOMPLEKSU BOISK ORLIK oraz rozegrania meczy piłki nożnej.

Uroczystość rozpoczął Burmistrz Ińska, przywitał zaproszonych gości, opowiedział o inwestycji, trudach z nią związanych i wielkim, końcowym sukcesie. Odbyło się poświęcenie obiektu oraz przecięcie wstęgi. Na ręce dyrektora Zespołu Szkól w Ińsku zostały złożone symboliczne piłki sportowe. Następnie dzieci i młodzież z Centrum Oświatowo Kulturalnego w Ińsku przedstawiły krótki występ artystyczny.

Dzieci rozegrały turniej piłki nożnej, w którym wychowankowie naszej placówki zajęli II miejsce. Gratulacje!

 

 
Karnawał
wtorek, 06 marca 2012

Karnawał to okres zabaw, bali, pochodów i maskarad. W corocznej tradycji Naszej placówki ważne miejsce zajmuje Bal Karnawałowy, który odbył się 07.02.2012 r. Tegoroczną myślą przewodnią zabawy karnawałowej był taniec. Każda z grup otrzymała zadanie przygotowania tańca i zaprezentowania go podczas imprezy. Nasi wychowankowie włożyli dużo serca i ciężkiej pracy w przygotowania. Wszystkie pokazy udały się i były nagradzane gromkimi brawami, na szczególne brawa zasługuje wychowawczyni I grupy interwencyjnej, która chcąc dodać otuchy swoim dzieciom zatańczyła wraz z nimi. Brawo Judytko!!!

Dodatkową atrakcją Naszego balu były konkursy, w których każdy chętny mógł się sprawdzić pod kątem sprawnościowym (bieg z przeszkodami) i zręcznościowym (jedzenie jabłka na czas, przepychanie piłeczki za pomocą słomki, rysowanie klowna z zamkniętymi oczami). Konkury zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród Naszych dzieciaków, wygrana daje im duże poczucie satysfakcji i możliwość przeżycia sukcesu, a o przegranej nie ma mowy, bo dla wszystkich biorących udział w zabawach organizatorki miały nagrody w postaci słodkości. Przewidziałyśmy również dodatkową nagrodę za super przebranie dla wychowanka grupy II Łukasza, który zaprezentował się wszystkim w stroju astronauty.

 

 
MAŁA RZECZ A CIESZY
środa, 29 lutego 2012

Miła niespodziankę sprawił nam hotel Novotel. Przedstawiciele hotelu podarowali wychowankom placówki zestaw bajkowych mebelków oraz makietę z postaciami Mapetów. Radości było co niemiara, makieta wywołała uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Mebelki zostaną ustawione w grupie trzeciej interwencji, natomiast bajkowe postaci będą zdobiły pokoje dziecięce.

Przedstawiciele hotelu Novotel zaprosili również naszych wychowanków na popołudnie filmowe z „ZAKOCHANYM KUNDLEM” oraz słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy za pamięć o naszych podopiecznych oraz zorganizowanie czasu wolnego.

 

 

 
Strona 62 z 64