Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Aktualności
Sędzia Anna Maria Wesołowska w Szczecinie
piątek, 15 czerwca 2012

Pani Anna Maria Wesołowska przyjechała do Szczecina na zaproszenie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Zorganizowaliśmy wewnętrzne spotkanie oraz wykład dla pracowników placówki i zaproszonych gości: pracowników pomocy społecznej, wymiaru sprawiedliwości oraz placówek oświatowych.

Pani Anna odwiedziła również placówkę, rozmawiała z dziećmi. Na pożegnanie otrzymała upominek od naszych wychowanków.

 

 

 

 
Dzień Dziecka
wtorek, 05 czerwca 2012

W dniu 1 czerwca jak co roku w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej odbył się wielki festyn z okazji Dnia Dziecka. Na festynie było ponad 200 osób, w przygotowania tego święta zaangażowali się wszyscy pracownicy placówki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi przedstawiciele miasta: Pani Urszula Pańka – wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Pani Małgorzata Olejnik – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM, Pan Jacek Cerebież-Trabicki -  zastępca dyrektora Wydziału Spraw Społecznych UM, oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, fundacji i stowarzyszeń współpracujących z placówką, Policji oraz Straży Miejskiej.

 

 
Mecz Polska - Andora
wtorek, 05 czerwca 2012

Dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w dniu 3 czerwca 2012 roku zostały zaproszone do udziału w meczu towarzyskim Polska-Andora w Warszawie. Jednocześnie nasi najmłodsi wychowankowie mieli niewątpliwy zaszczyt wprowadzić piłkarzy drużyny gości na stadion Legii w Warszawie. Emocje były ogromne. Mimo męczącej, wielogodzinnej podróży nasze dzieciaki spisały się na medal. Wchodząc na stadion zapomniały o zmęczeniu, dzielnie wprowadziły drużynę Andory, podawały piłki, które zawodnicy wykopywali w stronę kibiców.

Następnie odpowiednio ubrani w koszulki i szaliki wcielili się w role prawdziwych kibiców. Nie mam wątpliwości, że to dzięki ich dopingowi drużyna Polski wygrała mecz.

Wrażenia są niezapomniane...

 
Pod Platanami
poniedziałek, 04 czerwca 2012

W dniu 3 czerwca 2012r. mieliśmy okazję promować Nasz Uczniowski Klub Sportowy „Sternik” podczas XI Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych „POD PLATANAMI” na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Na Naszym stoisku prezentowaliśmy osiągnięcia, puchary, medale stroje i prace (rękodzieło) uczestników Klubu. Nasze dzieciaki bardzo aktywnie wspierały i pomagały. Rozdaliśmy mnóstwo ulotek i cukierków, pomalowaliśmy wiele buziek każdy kto nas odwiedził nie szczędził miłych słów. Wszystkim dziękujemy i do zobaczenia za rok.

 

 

 

 
II Przegląd Piosenki Turystycznej - " Na Wędrownym Szlaku " - MOW Renice 2012
poniedziałek, 04 czerwca 2012

W dniu 2 czerwca wyruszyliśmy z reprezentacją Naszej placówki na II Przegląd Piosenki Turystycznej do Renic. Na miejscu powitała nas piękna słoneczna pogoda, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy to urocza Placówka z dużym zapleczem zieleni i jeziora. Nasze dziewczęta w składzie: Zuzanna Górska, Natalia Najmowicz i Lidia Skonieczna od kilku tygodni szlifowały repertuar biesiadno-turystyczny. Każda z nich była doskonale przygotowana do występu choć pojawiła się też lekka trema to zaraz po pierwszych występach szybko przeszła… Jako pierwsza wystąpiła Nasza najmłodsza uczestniczka Zuza z piosenką „Kaczka dziwaczka”, potem Natalia z piosenką „Stokrotka polna”. Obie w jednej kategorii wiekowej zostały nagrodzone gromkimi brawami, a zgromadzona widownia wspomagała śpiewem i dobrą zabawą. Później troszkę pogoda chciała pokrzyżować organizatorom plany swoimi chwilami deszczu, jednak ostatecznie dotrwaliśmy do drugiej kategorii w której zaprezentowała się Lidia w piosence pt.; „Ukraina”. Widownia włączyła się we wspólnym śpiewie i nagrodziła za występ długimi oklaskami. Cały konkurs trwał ponad 4 godziny a na scenie prezentowały swoje wybrane utwory uczestnicy Szkół, Domów Kultury i innych Placówek Opiekuńczych. Występy oceniali jurorzy ze Szkoły Muzycznej.

 
DZIEŃ RODZINKI
poniedziałek, 28 maja 2012

W dniu 17 maja 2012 roku na terenie placówki odbył się ,,Dzień Rodzinki”. W imprezie udział brały dzieci z grup wsparcia dziennego oraz grup interwencyjnych. Rodzice, rodzeństwa przybyli bardzo licznie. Wszyscy razem brali udział w zawodach sportowych, były również konkurencje kulinarne oraz kącik dla malucha. Rodziny były podzielone na pięć drużyn, które zdrowo ze sobą rywalizowały. Wygrała drużyna pomarańczowa ,,morelki”, której gratulujemy. Wszystkie drużyny otrzymały wspaniałe nagrody. Mamy przygotowały przepyszne ciasta, którymi wszyscy się zajadali. Wychowawcy grup wraz z dziećmi przygotowali sałatki warzywne. Pod koniec było kosztowanie przygotowanych potraw oraz grill. Na zakończenie dzieci z grup interwencyjnych przygotowały w podziękowaniu dla rodziców piosenkę wraz z układem tanecznym oraz wręczyły własnoręcznie zrobione kwiatki. Wspólna zabawa, miła atmosfera, przepyszne jedzenie wprowadziło wszystkich w cudowny nastrój.

 

 

 
Sakrament bierzmowania
środa, 16 maja 2012

Dnia 15 maja 2012 roku o godzinie 19 w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Kazimierza przy ulicy Broniewskiego 18, młodzież z naszej placówki przystąpiła do sakramentu bierzmowania.

Dzieci bardzo długo przygotowywały się do tej szczególnej uroczystości, aby świadomie przed biskupem wyznać wiarę. Do sakramentu w tym roku przystąpiło 9 wychowanków, uroczystość przebiegała w dużym skupieniu. Wychowankowie z radością uczestniczyli we mszy słuchając pięknego i pouczającego kazania.

Kochani, z okazji bierzmowania przyjmijcie najszczersze życzenia od pracowników i wychowanków placówki, bogactwa Darów Ducha Świętego, dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień oraz wewnętrznej radości i optymizmu.

 

 
ZAPROSZENIE
środa, 16 maja 2012

1 czerwca 2012 roku o godzinie 11.00 w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Wszystkich Świętych 66 odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie zapraszam emerytowanych pracowników placówki do świętowania tego uroczystego dnia oraz wspólnej zabawy z dziećmi.

Barbara Bartoszewicz

 
MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ DOMÓW DZIECKA - Warszawa 2012
środa, 16 maja 2012

Zawodnicy STERNIKA odnoszą znaczące sukcesy sportowe. Dwa tygodnie temu w trakcie MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ DOMÓW DZIECKA po raz kolejny zdobyli wicemistrzostwo Polski. Jest to dla chłopców ogromny sukces i wielka motywacja do dalszej, ciężkiej pracy. Ich wysiłki zostały również zauważone przez organizatorów zawodów -Stowarzyszenie NADZIEJA NA EURO. Nasi młodzi piłkarze zostali bowiem powołani do utworzenia polskiej reprezentacji w piłce nożnej na arenie międzynarodowej. Jest to dla naszego klubu niewątpliwy zaszczyt i wielka radość.

W dniach 12 – 13 maja na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 (stadion Legii) w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W zawodach wzięły udział drużyny:

 

 
WARSZTATY ,,ANTYRAMY”
czwartek, 10 maja 2012

W dniach 7 i 8 maja 2012 roku grupy interwencyjne wzięły udział w programie wczesnej interwencji terapeutycznej ,, ANTYRAMY”. Jest to program psychoedukacyjny dla dzieci i młodzieży, która zetknęła się z używkami. Warsztaty prowadzone były przez dwóch terapeutów z poradni Monar w Szczecinie. Zajęcia miały formę warsztatów, odbywały się w aktywnej formie gier, zabaw, które bardzo podobały się dzieciom. Dzieci poprzez odgrywanie scenek, uczyły się zachowań asertywnych, aktywnie brały udział w dyskusji dotyczącej ich kontaktu z używkami oraz sytuacjach trudnych, próbowały nazywać uczucia. W formie rysunku, dzieci przedstawiały jak sobie radzą w sytuacjach trudnych. Kolejne zajęcia odbędą się 14 i 15 maja dla kolejnej grupy, tym razem starszych dzieci, które będą brały udział również w projekcji filmu. Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę za udział w zajęciach.

 

 
Strona 61 z 65