Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Aktualności
OTWARCIE BOISK ORLIK W IŃSKU
poniedziałek, 26 marca 2012

W dniu 22 marca 2012 roku Burmistrz Ińska Pan Andrzej Racinowski zaprosił dzieci z naszej placówki do udziału w uroczystości otwarcia KOMPLEKSU BOISK ORLIK oraz rozegrania meczy piłki nożnej.

Uroczystość rozpoczął Burmistrz Ińska, przywitał zaproszonych gości, opowiedział o inwestycji, trudach z nią związanych i wielkim, końcowym sukcesie. Odbyło się poświęcenie obiektu oraz przecięcie wstęgi. Na ręce dyrektora Zespołu Szkól w Ińsku zostały złożone symboliczne piłki sportowe. Następnie dzieci i młodzież z Centrum Oświatowo Kulturalnego w Ińsku przedstawiły krótki występ artystyczny.

Dzieci rozegrały turniej piłki nożnej, w którym wychowankowie naszej placówki zajęli II miejsce. Gratulacje!

 

 
Karnawał
wtorek, 06 marca 2012

Karnawał to okres zabaw, bali, pochodów i maskarad. W corocznej tradycji Naszej placówki ważne miejsce zajmuje Bal Karnawałowy, który odbył się 07.02.2012 r. Tegoroczną myślą przewodnią zabawy karnawałowej był taniec. Każda z grup otrzymała zadanie przygotowania tańca i zaprezentowania go podczas imprezy. Nasi wychowankowie włożyli dużo serca i ciężkiej pracy w przygotowania. Wszystkie pokazy udały się i były nagradzane gromkimi brawami, na szczególne brawa zasługuje wychowawczyni I grupy interwencyjnej, która chcąc dodać otuchy swoim dzieciom zatańczyła wraz z nimi. Brawo Judytko!!!

Dodatkową atrakcją Naszego balu były konkursy, w których każdy chętny mógł się sprawdzić pod kątem sprawnościowym (bieg z przeszkodami) i zręcznościowym (jedzenie jabłka na czas, przepychanie piłeczki za pomocą słomki, rysowanie klowna z zamkniętymi oczami). Konkury zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród Naszych dzieciaków, wygrana daje im duże poczucie satysfakcji i możliwość przeżycia sukcesu, a o przegranej nie ma mowy, bo dla wszystkich biorących udział w zabawach organizatorki miały nagrody w postaci słodkości. Przewidziałyśmy również dodatkową nagrodę za super przebranie dla wychowanka grupy II Łukasza, który zaprezentował się wszystkim w stroju astronauty.

 

 
MAŁA RZECZ A CIESZY
środa, 29 lutego 2012

Miła niespodziankę sprawił nam hotel Novotel. Przedstawiciele hotelu podarowali wychowankom placówki zestaw bajkowych mebelków oraz makietę z postaciami Mapetów. Radości było co niemiara, makieta wywołała uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Mebelki zostaną ustawione w grupie trzeciej interwencji, natomiast bajkowe postaci będą zdobiły pokoje dziecięce.

Przedstawiciele hotelu Novotel zaprosili również naszych wychowanków na popołudnie filmowe z „ZAKOCHANYM KUNDLEM” oraz słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy za pamięć o naszych podopiecznych oraz zorganizowanie czasu wolnego.

 

 

 
STERNIK NA BUKOWYM
poniedziałek, 27 lutego 2012

Za nami szósta edycja halowego cyklu piłkarskiego Bukowe Cup. Zawody ściągnęły do hali sportowej na Osiedlu Bukowym blisko 200 małych piłkarzy i mniej więcej drugie tyle kibiców. Tym razem oprócz zespołów szczecińskich w niektórych kategoriach gościliśmy także ekipy ze Stargardu i Dolic. Młodzi zawodnicy ze "Sternika" rywalizowali w roczniku 99 i młodsi. Bardzo dobrze sie zaprezentowali na tle zespołów klubowych takich jak ARKONIA, POGOŃ czy BŁĘKITNI STARGARD. Nasi chłopcy walczyli jak równy z równym i przegrali tylko jeden mecz, dwa remisując i dwa wygrywając, zdobywając w ten sposób bardzo wysokie trzecie miejsce w turnieju. Zdobyliśmy też nagrodę indywidualna dla najlepszego strzelca turnieju. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

 

 

 
PREZYDENT MIASTA SZCZECIN NASZYM GOŚCIEM
środa, 22 lutego 2012

Dnia 16 lutego 2012 roku miała miejsce w placówce wyjątkowa uroczystość. Gościliśmy PREZYDENTA MIASTA SZCZECINA PANA PIOTRA KRZYSTKA, PANIĄ DYREKTOR WYDZIAŁU ZDROWIA I POLITYKI SPOŁECZNEJ MAŁGORZATĘ OLEJNIK oraz przedstawiciela ZAKŁADU OŚWIETLENIA ENERGA Z SIEDZIBĄ W SOPOCIE - Kierownika WYDZIAŁU MARKETINGU ENERGA OŚWIETLENIE Spółka z o.o. PANA MARCINA STRZELCZYKA. Powodem tej sympatycznej wizyty było przekazanie nowoczesnego i energooszczędnego sprzętu gospodarstwa domowego, który służyć będzie dzieciom nowo otwartej filii placówki przy ul. Łosiowej.

Fundatorem urządzeń jest spółka ENERGA Oświetlenie. Sprzęt AGD to nagroda, którą Szczecin wygrał w konkursie „Świeć Się” organizowanym przez Grupę ENERGA. Konkurs trwał blisko dwa miesiące, od grudnia ubiegłego roku. Ponad 100 miast rywalizowało o tytuł najpiękniej oświetlonego świątecznie miasta w Polsce. Ostatecznego wyboru dokonali internauci, głosując za pomocą specjalnie przygotowanego serwisu internetowego. Szczecin konkurs ten wygrał już po raz drugi. Pan prezydent Piotr Krzystek wraz z panem Marcinem Strzelczykiem na ręce Pani dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Barbary Bartoszewicz przekazali sprzęt podopiecznym naszej placówki. Spotkanie umilił krótki występ dzieci z grup interwencyjnych, które wykonały piosenkę „idziemy na jagody”.

 
Zimowisko2012-Karpacz
piątek, 10 lutego 2012

Jak co roku ferie zimowe spędziliśmy w górach. Tym razem w malowniczo położonym i przepięknym Karpaczu. Karpacz przywitał nas prawdziwą zimą :) Srogi mróz szczypał w nosy, a puszysty śnieg prowokował do "białego szaleństwa". Zamieszkaliśmy w ślicznym domku, gdzie czas wolny od zimowych atrakcji umilał nam cieplutki kominek i przepiękne widoki za oknem. Wyjazd do Karpacza owocował w mnóstwo wycieczek, zwiedzanie atrakcyjnych miejsc, jak również wiele, wiele zabawy na śniegu. Zwiedziliśmy skocznię narciarską, udało nam sie także osobiście sprawdzić zjawisko fizyczne w tzw "punkcie grawitacyjnym", gdzie na własne oczy mogliśmy sie przekonać, że samochody same wjeżdżały pod górkę. Jednym z ciekawszych miejsc, które udało nam sie odwiedzić był "Park miniatur" w Kowarach. Mogliśmy podziwiać cudowne miniatury prawdziwych zabytków tego regionu i wysłuchać niezwykle ciekawych opowieści i legend z nimi związanych. Na koniec zwiedzania wypiliśmy w przepięknej scenerii pyszną, gorącą czekoladę. Kolejne dni wyjazdu upłynęły pod znakiem wycieczek pieszych oznaczonymi szlakami oraz szaleństwa na stokach. Zjazdy saneczkowe, zjazdy na oponach, jazda na łyżwach to tylko niektóre z atrakcji, które "namiętnie" uprawialiśmy:) Ogromną frajdę sprawiały nam również gry strategiczne na śniegu. Budowanie baz, wojna na śnieżki na długo pozostaną w naszej pamięci:) Udało nam się także dwukrotnie wybrać do Parków Wodnych. Wodnym atrakcjom nie było końca. Zimowe wieczory upływały nam w miłej atmosferze zabawy. Odbyły się "wybory mistera" oraz kolonijne "śluby". Ci z nas, którzy pierwszy raz uczestniczyli w takim wyjeździe zgodnie z tradycją musieli przejść przez "chrzest". Nasi opiekunowie zadbali również o to by "porozpieszczać" nasze podniebienia, była wiec przepyszna pizza oraz nasze ukochane KFC!

 
NAGRODY PREZYDENTA MIASTA
wtorek, 20 grudnia 2011

W dniu 22 listopada 2011 roku, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, ponad 20 wyróżniających się pracowników pomocy społecznej zostało uhonorowanych przez Prezydenta Miasta Szczecina. Nagrody zostały wręczone w trakcie MIEJSKICH OBCHODÓW DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO w Sali Sesyjnej Rady Miasta Szczecin. Nagrody wręczał Pan Krzysztof Soska - zastępca prezydenta miasta. Jest to wyraz uznania za ich codzienną pracę i ogromne zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań.

Z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej uhonorowani zostali: ZASTĘPCA DYREKTORA PANI MARIOLA JANUSZEWSKA-WIŚNIEWSKA, KIEROWNIK ZESPOŁU GOSPODARCZEGO PANI TERESA JAWORSKA ORAZ WYCHOWAWCA PAN WALDEMAR PASZKIEWICZ.  Osoby te wyróżniają się wzorowym wywiązywaniem z obowiązków służbowych, sumiennością, otwartością na zmiany oraz dyspozycyjnością. Rozwijają współpracę z instytucjami działającymi na rzecz dziecka i rodziny. Wpływają na poprawę jakości życia wychowanków, rozwój ich zainteresowań, budują poczucie bezpieczeństwa.

 
MAGICZNY DZIEŃ - JASEŁKA
wtorek, 20 grudnia 2011

Przedstawienie Jasełkowe jest w naszej placówce tradycją. Od wielu lat dzieci przygotowują  tę niezwykłą uroczystość. Tegoroczne Jasełka były jednak wyjątkowo zaskakujące. W przedstawienie bowiem zaangażowały się nie tylko dzieci ale również dorośli. Wystąpili wychowawcy,  nauczyciel a nawet Pani z kadr. Swoim udziałem  w inscenizacji sprawili, że dzień ten długo pozostanie w naszej pamięci. Dostarczyli widzom wiele wzruszeń ale i wiele radości. Nasi dorośli artyści ubrani byli w profesjonalne stroje, które użyczyła nam Opera Szczecińska. Dzięki Dyrektorowi Opery Szczecińskiej -  Szymonowi Różańskiemu oraz Pani kierownik działu technicznego Agacie Tyszko mieliśmy do dyspozycji również  rekwizyty, takie jak reflektory, miecze, korony i wiele innych. Wykonaniem szopki zajęli się nasi niezawodni Panowie konserwatorzy, za co serdecznie dziękujemy.

Na scenie wystąpiły śliczne anioły, w  które wcieliły się nasze najmłodsze wychowanki. Pięknie śpiewały Paulina i Weronika, które w trakcie prób musiały dyscyplinować dorosłych artystów. Takie odwrócenie ról było ciekawym doświadczeniem. W finale wszyscy stanęli na wysokości zadania.

 
Teatr Lalek Pleciuga
piątek, 16 grudnia 2011

W środę 7 grudnia 2011r. grupa naszych wychowanków z filii przy ul. Walecznych 23 w Szczecinie, wraz z opiekunami zasiadła na widowni teatru Pleciuga.

Dzieci obejrzały spektakl „Bałwan i inni” w specjalnej mikołajkowej odsłonie. To przedświąteczne zaproszenie do teatru, było pierwszą odsłoną specjalnej akcji „Kultura od serca” organizowanej przez klub.fm. Redaktorem serwisu internetowego jest pan Marcin Kowalik, który zapowiada kontynuacje akcji w kolejnych miesiącach.

Dyrekcja Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej wraz z dziećmi serdeczne dziękuje za umożliwienie udziału w mikołajkowej imprezie.

 

 
Piłkarski weekend
wtorek, 13 grudnia 2011

Dnia 10 grudnia 2011 roku 22 zawodników  Sternika uczestniczyło w OGÓLNOPOLSKIM LUBUSKIM MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ oraz w HUTNIK CUP 2011r.

Turnieje przyniosły wiele emocji, drużyny ambitnie walczyły o puchary i medale. Początki turniejów  nie zapowiadały końcowych sukcesów, jednakże chłopcy stanęli na wysokości zadania. Uzyskali bardzo dobre drugie miejsce w turnieju w Gorzowie Wielkopolskim oraz wysokie trzecie miejsce HUTNIK CUP, w którym uczestniczyły profesjonalne kluby piłkarskie. W obydwu turniejach nasi zawodnicy zostali wyróżnieni indywidualnymi nagrodami: najlepszy zawodnik – Grzegorz Marciniak, najlepszy bramkarz w grupie młodszej – Bartosz Lisowski. Zawodnicy otrzymali dyplomy, puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

W trakcie powrotu grupa starszych chłopców powracająca z Gorzowa Wielkopolskiego - dodatkowo, za „gryzienie trawy” została nagrodzona poczęstunkiem w McDonald’s.

 
Strona 61 z 63
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1660