Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Wakacje w Maciejkowej Przystani
wtorek, 16 lipca 2013

Tegoroczne wakacje w Maciejkowej Przystani zapowiadają się bardzo intensywnie, zarówno pod względem sportowym jak i wyjazdowym.

Już na samym początku wakacji chłopcy ze Sternika mieli okazje poćwiczyć na obozie sportowym w Ińsku. Pozostała część podopiecznych uczestniczy w projekcie „Trafostacja” – Galeria Sztuki, której otwarcie zapowiedziano na 2 sierpnia. Z ramienia naszej placówki projektem zajęła się wychowawczyni Pani Agnieszka Jaguszewska. Wychowawcy z Maciejkowej przystani swoim podopiecznym na terenie placówki przygotowali wiele atrakcji takich jak: skakaniec czy basen (cieszący się dużym zainteresowaniem w upalne dni).

 

 
STERNIK W IŃSKU
wtorek, 16 lipca 2013

Po raz drugi zawodnicy Sternika mieli możliwość wyjechania na obóz sportowy Ińsku. Obóz dobył się na początku lipca i trwał 6 dni ,w zajęciach sportowych brało udział 25 wychowanków placówek z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie.

 

 

 

 

 
STERNIK NA OSTATNICH TURNIEJACH
poniedziałek, 01 lipca 2013

Zawodnicy Sternika brali udział w dwóch ostatnich przed wakacjami Turniejach Piłki Nożnej. Turniej o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wielgowie, grali tam młodsi piłkarze Sternika. Rywalizowali ze starszymi kolegami z placówek opiekuńczych. Zajęli 4-te miejsce. Otrzymali puchar. Grzegorz Kraszewski został wyróżniony statuetką dla najlepszego bramkarza.

 

 

 

 
Trzymaj formę
piątek, 28 czerwca 2013

Dnia 13 czerwca w naszej placówce odbył się festyn- finał podsumowujący szczecińską akcję ,,Trzymaj Formę”, którego nasza szkoła- ZS nr 14 wraz z placówką- były współorganizatorem. Finał przebiegał niezwykle prężnie i uroczyście. Pod hasłem ,,Trzymaj Formę” pani dyrektor B. Bartoszewicz przecięła symboliczną wstęgę dając znak na otwarcie imprezy. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wspaniałych gości z elity szczecińskich władz jak i ,,mistrzów sportu”.

 

 

 

 
PUCHAR JEST NASZ
środa, 12 czerwca 2013

"Puchar jest nasz..." tak śpiewali tańcząc na murawie boiska wszyscy zawodnicy Sternika po ostatnim gwizdku sędziego w finałowym meczu w kategorii podstawówki, w którym to drużyna ze STERNIKA pokonała Osiedle Zdroje 5;0, zajmując I MIEJSCE W XVIII PIŁKARSKIM TURNIEJU O PUCHAR PRZEWODNICZACEGO RADY MIASTA SZCZECINA.

 

 

 

 
X BIEG ULICZNY W DĄBIU
piątek, 07 czerwca 2013

5 czerwca 2013 roku w Dąbiu odbył się X bieg uliczny, w którym po raz pierwszy uczestniczyli nasi wychowankowie. Imprezie towarzyszyli funkcjonariusze Służb Mundurowych (Wojsko, Straż Pożarna, Miejska, Policja, Żandarmeria Wojskowa i Straż Graniczna). Głównym celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół Nr 2 oraz Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji "Talent-Promocja-Postęp".

 

 

 

 
Dzień Dziecka 2013 r.
środa, 05 czerwca 2013

W dniu 31.05.2013 w naszej placówce odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zadbali nie tylko o piękną dekoracje, stoły wypełnione pysznościami, wspaniałe konkursy, ale przede wszystkim stworzyli niepowtarzalną, gorącą i radosną atmosferę. Jedną z największych niespodzianek były dmuchańce i ogromna zjeżdżalnia, na której mogliśmy zjeżdżać do woli niezależnie od wieku W tym wyjątkowym dniu odwiedziło nas również mnóstwo gości. Swoja obecnością zaszczycili nas nasi wieloletni przyjaciele z Niemiec Siegfried i Ingrid Logall. Pojawili się strażacy i ogromny wóz strażacki. Każdy z nas mógł przymierzyć strój strażaka i usiąść za jego kierownicą.

 

 

 
Aniołki z tęczowego w OPERZE
wtorek, 04 czerwca 2013

Niezwykły Dzień Dziecka (01.06), w jakim uczestniczyły tęczowe aniołki miał miejsce w Hali Opery przy ul. Energetyków 4 w Szczecinie. W tym wyjątkowym dniu od godziny 10 nasze dzieciaczki w foyer Opery, z uśmiechniętymi buziami i wielkim zaangażowaniem przemieniły się w artystów plastyków. Z dumą trzymały pędzle, stały przy sztalugach i malowały obrazy podczas warsztatów plastycznych - mini Kolor i Muzyka. Dźwięki, które wypełniały całe foyer, były relaksacyjne i pomagały dzieciom pobudzić ich wyobraźnię w kolorze. Zabawę w malarzy zakończono wystawą. Każde dziecko w nagrodę otrzymało pluszowego misia, którego musiało ozdobić według własnej fantazji różnokolorowymi gadżetami (wstążki, koraliki, piórka, sznurki, naklejki i in.) Uśmiech nie znikał z tęczowych buziaków, a Miśki zamieszkały w Tęczowym domku.

 

 
Eko – warsztaty
poniedziałek, 03 czerwca 2013

W nieco deszczową sobotę 25/05/2013 r. w Klubie 13 Muz, nasze tęczowe dzieciaczki z radością uczestniczyły w Eko-warsztatach Katarzyny Boguckiej, w oparciu o Jej pierwszą autorską książkę dla dzieci pt. „Lala Lolka”. Jest to historia chłopca, który bawi się lalką. Lolek – tytułowy bohater czytanej przez autorkę bajki zmaga się z gromadą przezabawnych dorosłych bohaterów, poczynając od nieporadnego taty i roztrzepanej mamy, a skończywszy na diabolicznej pani przedszkolance. Autorskie czytanie zostało wzbogacone o wizualizację bajkowych postaci wyświetlaną na telebimie.

 

 

 

 
Bobolice 2013
środa, 29 maja 2013

WW dniach 7-11 maja 2013 roku wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem uczestniczyli w uroczystych obchodach „Tygodnia Europejskiego” w Bobolicach pod hasłem „Europa zjednoczona w swej różnorodności”. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie „Młodzi Europejczycy” z siedzibą w Demmin.

 

 

 

 
Strona 10 z 16
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1012