Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Z wizytą w Galerii
środa, 30 października 2013

Rozpoczęliśmy pracę nad wydaniem kalendarza klubu STERNIK. W tym roku dołączyli do nas nowi przyjaciele. Prócz Pana Norberta Kiderysa (RENPRO), który kolejny już rok wspiera działalność STERNIKA pomagają nam Pani Jolanta Szczepańska – właścicielka Galerii Sztuki Współczesnej w Szczecinie oraz Pan Piotr Skłodowski – malarz akwarelista.

 

 

 

 
„Ziemniaczek, ziemniaczek, brązowy ma kubraczek”
czwartek, 24 października 2013

W sobotę, 12 października w „Maciejkowej przystani” odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Mieliśmy wyjątkowe szczęście – była piękna, słoneczna pogoda, która jak to w październiku lubi kaprysić, nas tym razem nie zawiodła.

 

 

 

 

 
Ekumeniczny Papieski Spacer Nordic Walking – 2013
czwartek, 24 października 2013

W sobotę 19 października po raz trzeci spod pomnika Jana Pawła II na szczecińskich Jasnych Błoniach ruszył międzynarodowy ekumeniczny Papieski Spacer Nordic Walking.

 

 

 

 

 
Wieczór w filharmonii
piątek, 11 października 2013

Piątkowy wieczór 4 października młodzież z placówek "Przy Fontannach" oraz „Maciejkowej przystani” spędziła w Filharmonii. Tutuł koncertu "Przewodnik Melomana: Francja". Zaproszenie do niej otrzymaliśmy od Fundacji Tulipan. W Filharmonii mogliśmy skosztować francuskie przysmaki: bagietki, rogaliki i ciastka francuskie. Dla niektórych wychowanków była to pierwsza wizyta w takim miejscu niektórzy zaś byli już po raz drugi.

 

 

 

 
Dzieci Kohelet
piątek, 11 października 2013

Inscenizacji niezwykle trudnej i ambitnej sztuki teatralnej podjęli się wychowankowie placówek Centrum. Od wielu miesięcy przygotowują się do przedstawienia Księgi Kohelet - najbardziej oryginalnej Księgi Starego Testamentu.

 

 

 

 
Kolejne miłe spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Niemiec
środa, 09 października 2013

"20 września z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wychowankowie placówki wraz z uczniami Gimnazjum nr 20 w Szczecinie udali się na przesympatyczne spotkanie z uczniami i nauczycielami do Pestalozzi-Schule w Demmin (Niemcy). Spotkanie to było wynikiem naszej wieloletniej współpracy z organizacją JUNGE EUROPÄER.

 

 

 

 
Narodowe czytanie w ZUW
poniedziałek, 30 września 2013

"Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby" - Narodowe czytanie w ZUW.

W sobotę (07.09.2013r.) wychowankowie Tęczowego domku oraz Maciejkowej przystani wybrali się do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, by wziąć udział w grze fabularnej w ramach ogólnopolskiej akcji "Narodowe czytanie". Wydarzenie w urzędzie zorganizowane było dla podopiecznych zachodniopomorskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 

 

 

 
Dzień Strażnika Miejskiego w Szczecinie
poniedziałek, 30 września 2013

Dnia 14.09.2013r wychowankowie „Maciejkowej przystani” oraz " Tęczowego domku" wybrali się na festyn zorganizowany na Jasnych Błoniach z okazji Dnia Strażnika Miejskiego. Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in każdy mógł przejechać się słynną szczecińską ciuchcią, poskakać na dmuchanych zabawkach, dowiedzieć się ciekawych informacji na temat sprzętu służb mundurowych.

 

 

 

 
Do biegu gotowi start!
poniedziałek, 30 września 2013

Do biegu... gotowi... start! - Czyli do szkoły w nowych butach

Nie oszukujmy się, powrót po wakacjach do szkoły nie dla każdego dziecka jest łatwy i przyjemny. Z jednej strony miło spotkać się ze szkolnymi kolegami, z drugiej... wcześniejsze wstawanie, nauka, sprawdziany - trzeba czasu, by na nowo do tego przywyknąć. Jednakże w tym roku dzieci z "Tęczowego domku" miały umilony start do szkoły. A wszystko dzięki przemiłym Paniom z firmy Coloplast Shared Services Sp. z o.o., która mieście się w Szczecinie na ulicy Malczewskiego. Panie zorganizowały w swoim miejscu pracy "Akcję Ciastko". Sprzedając pracownikom biurowca Oxygen własnoręcznie upieczone słodkości, zbierały pieniądze dla naszych dzieci.

 

 
T – JAK TEATR
poniedziałek, 30 września 2013

T – JAK TEATR – ruszamy z kolejnym projektem …

Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy kolejne zmagania na warsztatach teatralnych realizowanych w ramach projektu „T jak Teatr”. Pełni nowej energii z ogromnym zaangażowaniem bierzemy udział w próbach do dwóch nowych spektakli….:) Relacja z naszych dokonań i osiągnięć już wkrótce.

 

 

 
Strona 8 z 16
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1056