Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Sobota z UNITY LINE
wtorek, 01 kwietnia 2014

Piękną i słoneczną sobotę spędziliśmy na promie UNITY LINE. Dzięki zaproszeniu przedstawicieli firmy mogliśmy poznać pracę 37 osobowej załogi od „kuchni”. Była to nagroda dla uczestników I edycji TOP CHEF organizowanej przez Centrum Opieki nad Dzieckiem, w której wyłoniono pięcioro wyróżniających się uczestników konkursu.

 

 

 

 
Od Eragona do Janosika – czyli osówkowe „Spotkania z książką”
środa, 26 marca 2014

To miało być zwykłe- niezwykłe przedświąteczne spotkanie bibliotekarzy z wychowankami placówki. Wiele takich co roku… Były uśmiechy, uprzejmości, prezenty ( mnóstwo książek), bajki czytane na głos i obietnica dana dzieciom: „trzeba to kiedyś powtórzyć”. Tak było w grudniu zeszłego roku. A dziś? Jest marzec, za nami trzecie comiesięczne spotkanie z panią Anną Rutkowską – kierownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie- Filia Nr 28. Ta filigranowa, delikatna kobieta zawzięła się, że rozkocha „Osówkę” w książkach. To jest dopiero wyzwanie! Bywa ciężko- wiadomo: super film w telewizji, komputer, wiosna za oknem…

 

 

 
Młodzież Zapobiega Pożarom
poniedziałek, 24 marca 2014

Dnia 21.03.2014 wychowankowie placówek "Maciejkowa przystań" i "Dom pod platanami" udali się z wizytą do Komendy Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Wyjazd miał na celu poszerzyć wiedzę pożarniczą czterech uczniów, którzy przygotowują się do kolejnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą "Młodzież Zapobiega Pożarom"

 

 

 

 

 
Badania lekarskie
poniedziałek, 24 marca 2014

11 marca 2014 roku w ramach współpracy Centrum Opieki nad Dzieckiem i Akademii Piłkarskiej Hutnik Szczecin zostały przeprowadzone badania lekarskie zawodników z Klubu Sternik.

 

 

 

 

 
Na sportowo
wtorek, 18 lutego 2014

09.02.2014r. w hali przy ul. Siedleckiej w Policach odbył się ostatni mecz rundy zasadniczej siatkarek występujących w ekstraklasie. Policki Chemik gościł u siebie zawodniczki z wrocławskiego Impelu. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło nas oczywiście zabraknąć. Prężni kibice z „Tęczowego domku” oraz „Domu pod platanami” przybyli, aby wspierać zawodniczki z pobliskich Polic. Zaopatrzeni w gadżety świetnie dawaliśmy radę, aby głośno i z całych sił dopingować siatkarki.

 

 

 

 
Gotowanie naszą pasją...
wtorek, 18 lutego 2014

W dniu 5 lutego 2014 r. w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie odbyła się I edycja JUNIOR TOP CHEF i TOP CHEF. Przedstawiamy wywiad ze współorganizatorem zawodów Panią Renatą Jagodzińską wychowawczynią z Maciejkowej przystani a prywatnie pasjonatką gotowania.

 

 

 

 
Jasełka 2013
środa, 05 lutego 2014

Dnia 19.12.2013r. w placówce „Maciejkowa przystań” odbyły się Jasełka. Zaproszenie na uroczystość przyjęli goście z Urzędu Miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie a także dzieci i wychowawcy z placówek: „Tęczowy domek”, „Dom pod platanem” i „Przy fontannach”.

 

 

 

 
NATO w Domu pod platanami
wtorek, 21 stycznia 2014

16 stycznia 2014 roku POW „Dom pod platanami” odwiedzili goście zaprzyjaźnionego Wielonarodowego Korpusu Północno – Wschodniego NATO. Poza zaprzyjaźnionymi już z nami żołnierzami elementu niemieckiego i polskiego przybyły również zza oceanu 14 letnia Samantha i jej mama pracująca dla Armii USA.

 

 

 

 
Wigilia w Maciejkowej przystani
piątek, 17 stycznia 2014

To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może. To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha, w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha.

 

 

 

 

 
Wizyta pracowników Biblioteki Miejskiej
czwartek, 02 stycznia 2014

15grudnia w "Domu nad jeziorem" miały miejsce niecodzienne odwiedziny... Odwiedzili nas pracownicy pobliskiej Biblioteki Miejskiej, aby poczytać najpierw dzieciom, a później razem z dziećmi książki, bajki, opowiadania. Dzieci początkowo uważnie wsłuchiwały się w opowieści różnej treści, aby później samy móc przejąć czar czytania innym.

 

 

 

 
Strona 6 z 16
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1008