Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

„Zuzu i Lulu” w Pleciudze
środa, 05 lutego 2014 08:26

Dnia 3 lutego dzieci z „Maciejkowej przystani” oraz z „Tęczowego domku zostały zaproszone do Teatru Lalek Pleciuga. Młodsze miały okazję podziwiać przedstawienie, zaś starsze zostały zaproszone przez miłą przewodniczkę-aktorkę do zwiedzania niedostępnych dla zwykłych widzów zakamarków Pleciugi. Dzieci zobaczyły jak wygląda teatr od zaplecza. Zobaczyły między innymi pracownię kostiumów, garderobę aktorów, salę prób. Poznały podstawowe rodzaje lalek, tj. marionetki, pacynki, kukły i inne.

 

 

„Zuzu i Lulu” to zgrabne przedstawienie dla kilkulatków, w którym jest to, co maluchy lubią najbardziej: kolorowe lalki, sympatyczne zwierzątka, muzyka na cymbałki. Spektakl opowiada o Idze, która bawi się na podwórku. Gdy pewnego razu zostawia swoje ulubione lalki Zuzu i Lulu, te ożywają (grają Edyta Niewińska-Van der Moeren i Katarzyna Klimek) i wyruszają w świat. Przeżywają różne przygody (np. poznają psa, królika, kota), a potem wracają do swojej "pani" i zasypiają z nią w łóżeczku.

"Zuzu i Lulu" to wspólne przedsięwzięcie dwóch aktorek Pleciugi, także mam, więc spektakl wyrósł na bazie doświadczeń z własnymi dzieciaczkami. Pomagały im całe rodziny i przyjaciele, dzięki którym są tu np. efektowne błękitno-różowe bufiaste sukienki (projektu Emilii Łapko) i efekty muzyczne, zaznajamiające dzieci z różnymi dźwiękami (kompozytor Piotr Klimek).

Na koniec nasze dzieci otrzymały piękne prezenty podarowane przez przemiłych ludzi. Po wręczeniu prezentów dzieci zostały zaproszone na przepyszny poczęstunek.

Małgorzata Kopczyk