Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Zadania Placówek
  1. Zadaniem placówki opiekuńczo-wychowawczej typu interwencyjnego jest doraźna opieka nad dzieckiem w czasie trwania sytuacji kryzysowej, w szczególności placówka jest obowiązana przyjąć dziecko w przypadkach wymagających natychmiastowego zapewnienia dziecku opieki.
  2. Zadaniem placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego jest zapewnienie dziecku całodobowej opieki i wychowania oraz zaspokojenie jego niezbędnych potrzeb, w szczególności emocjonalnych, rozwojowych, zdrowotnych, bytowych, społecznych i religijnych; realizuje przygotowany we współpracy z asystentem rodziny plan pomocy dziecku; umożliwia kontakt dziecka z rodzicami i innymi osobami bliskimi, chyba że sąd postanowi inaczej;podejmuje działania w celu powrotu dziecka do rodziny;zapewnia dziecku dostęp do kształcenia dostosowanego do jego wieku i możliwości rozwojowych;obejmuje dziecko działaniami terapeutycznymi;zapewnia korzystanie z przysługujących świadczeń zdrowotnych.
  3. Zadaniem Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego jest prowadzenie działalności opiekuńczo-wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych i zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu miasta Szczecin. Naszymi wychowankami są dzieci w wieku od 6 lat do 18 lat. Przyjmowane do placówki na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Szczecinie lub wniosku rodziców lub opiekuna prawnego. Tworząc Specjalistyczną Placówkę Wsparcia Dziennego inspirowaliśmy się ideą połączenia trzech funkcji: wychowania, rozwoju fizycznego i terapii. Dzięki temu wychowanie uzyskuje nową dynamikę wykorzystywaną przez pedagoga i wychowawców, sport znowu odgrywa swoje pierwotne, wychowawcze role dzięki zaangażowaniu trenera, a terapia dzięki terapeucie wychodzi ze wstydliwych zakamarków i dociera do dzieci i ich rodziców. Wsparcie dzienne to aktywność wychowawcy mówiącego „nie siedź, tylko spróbuj”, to wysiłek, zaangażowanie, tworzenie - to historie z dobrym lub mniej dobrym zakończeniem. Specjaliści zatrudnieni w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego postawili sobie cel wymyślanie i skuteczne realizowanie pomysłów dla dzieci i młodzieży. Opiekowanie się nimi, uczenie ich, bawienie się z nimi, organizowanie im czasu wolnego, ale też wymaganie – zaangażowania, myślenia, współdziałania.
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1051