Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Nakarmić słonie
piątek, 10 sierpnia 2018 12:52

Dnia 19 lipca b/r. dzieciaki z placówki „Maciejkowa przystań” wzięły udział w wycieczce edukacyjno – rekreacyjnej do poznańskiego nowego zoo.

Wyjazd odbył się pod hasłem „Nakarmić słonie”. W programie wyjazdu opiekunowie przede wszystkim za główny cel założyli wzbogacenie wiadomości wychowanków na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznanie z ich warunkami życia w zoo. W trakcie zwiedzania nawiązała się ciekawa dyskusja na temat tego, czy zamykanie zwierząt w klatkach dla celów rekreacyjno – edukacyjnych jest właściwe i naturalne dla zachowania homeostazy środowiska życia dzikich zwierząt. We wnioskach uznaliśmy, że właściwie, jeśli zoo jest ich naturalnym środowiskiem od początku ich życia, bądź środowiskiem zastępczym z powodu zagrożenia gatunku, a przy okazji realizowany jest aspekt edukacyjny bądź badawczy, nie ma niczego niewłaściwego w prowadzeniu tego typu działalności. Podczas zwiedzania zoo obserwowaliśmy zwierzęta w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do naturalnego środowiska m.in.: słonie, zebry, żyrafy, dzikie ptaki, zwierzęta nocne i wiele innych ciekawych gatunków.

Na zakończenie wyjazdu oczywiście odwiedziliśmy poznańskie koziołki, które uśmiechały się do nas za deszczowych chmur z wieży ratusza. Zdecydowanie wycieczka do Poznania była jedną z ciekawszych zaproponowanych form wypoczynku wakacyjnego.

S. Kremer
J. Zygo – Ociepa