Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

A MOŻE NAD MORZE?
poniedziałek, 18 września 2017 12:18

W dniach 05.07-14.07.2017r. wychowankowie z placówek „Maciejkowa Przystań”, „Pod Lipą”, „Pod Kasztanami” oraz „Przy Fontannach” wyjechali do Sobieszewa, aby tam odpocząć przez wakacyjne 10 dni.

Ośrodek Wypoczynkowy „Melisa” przywitał nas zapachem lasu, zielenią i zgodnie z nazwą uspokoił oraz wyciszył. Masa atrakcji czekająca w tym miejscu na dzieci pozwoliła na aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Dzień umilały nam zabawy na placu zabaw, zaś wieczory spędzaliśmy bawiąc się przy wspólnym ognisku, grillu czy turniejach w ping-ponga.

Dzieci nie tylko spędzały czas na zabawie na plaży w Sobieszewie, ale także uczyły się historii odwiedzając Westerplatte w Gdańsku, spełniały piłkarskie marzenia podziwiając stadion w Gdańsku, poznawały zabytki zwiedzając stare miasto w Gdańsku, odkrywały tajemnice nauki przeprowadzając eksperymenty w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, poznawały dzieciństwo starszych pokoleń odwiedzając Galerię Starych Zabawek w Gdańsku, poczuły zew morza przechadzając się po okręcie wojennym ORP Błyskawica w Gdyni oraz słuchały ciekawostek historycznych, jednocześnie oglądając wystawy w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Zamki z piasku, zabawy w wodzie, zbieranie muszelek, wycieczki do miasta, wspólne gry, zabawy, kolorowe warkoczyki, wakacyjna opalenizna, mnóstwo wspomnień i przede wszystkim nowe przyjaźnie, tak wiele się działo!

Słoneczna plaża i ciepły piasek wcale nie zachęcały do powrotu. Wręcz przeciwnie! Każdy, zarówno wychowawcy jak i dzieci nie chcieli opuszczać tego wyjątkowego miejsca, jednak czas pożegnania nastał. Naładowani pozytywną energią i pełni wrażeń wróciliśmy do Szczecina.

Aleksandra Ligęza.

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1729