Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Darłówko wschodnie
środa, 13 września 2017 13:57

W dniach 25-30.09.2017r. wychowankowie Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w wakacyjnym obozie socjoterapeutycznym w Darłówku.

Ośrodek „Urszula” w którym przebywaliśmy położony jest 50 m od morza i posiada pełne zaplecze organizacyjne: boisko do siatkówki, koszykówki, miejsce na grilla oraz bardzo dużą świetlicę z możliwością oglądania filmów na projektorze, karaoke, czy zabaw dyskotekowych.

Podczas całego wyjazdu dopisywała nam piękna słoneczna pogoda. Sprzyjająca zabawom na plaży, budowom zamków z piasku, długim spacerom oraz kąpielom w morzu pod okiem pana ratownika. Każdego dnia wychowankowie dbali o czystość w swoich domkach – motywował ich konkurs na „czyściocha wyjazdu” oraz nagrody dla zwycięzców.

Przeżyliśmy niesamowite chwile podczas rejsu statkiem „Król Eryk”, wypłynęliśmy na pełne morze, poczuliśmy nutkę strachu podczas wysokich fal i kołysania się statku.

Moc atrakcji zapewniła nam wizyta w kinie XD, gdzie podczas oglądania filmu przygodowego oblewała nas woda, poczuliśmy wiatr we włosach, deszcz na nosie i biegające myszy.

Wybraliśmy się również na wycieczkę pieszą do Darłowa – zwiedzaliśmy Zamek Książąt Pomorskich.

Każdego dnia odbywały się zajęcia socjoterapeutyczne z Panią Agnieszką, podczas których wychowankowie mogli rozmawiać o swoich uczuciach, nazywać emocje, dyskutować odnośnie wybranych tematów.

W ostatnią noc przed powrotem odbyła się dyskoteka pożegnalna połączona z urodzinami wychowanka Denisa. Podczas dyskoteki odbył się konkurs piosenki karaoke.

Później zjedliśmy pyszną kiełbasę z grilla oraz zostały wręczone nagrody i dyplomy: „wzorowego kolonisty”, „czyściocha wyjazdu” i „najlepszych budowlańców” za najpiękniejszy zamek z piasku.

Czas spędzony w Darłówku będziemy długo wspominać i chętnie wrócimy tam po raz kolejny.

Wyjazd ten udał się dzięki sponsorom – szczególne podziękowania należą się Fundacji PKO Banku Polskiego.

pko_logo

Ewa Kozłowska