Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Śpiewająco o prawach dziecka w Leśnej chatce
wtorek, 29 listopada 2016 14:14

W piątek (18 listopada) w placówce „Leśna chatka” odbyło się spotkanie związane z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

Dzieci z czterech prawobrzeżnych placówek przypomniały wspólnie jakie są prawa dziecka prezentując przygotowane wcześniej plakaty ( „Dom nad jeziorem”, „Czereśniowy domek”) i występując w krótkich inscenizacjach. O prawach dziecka można też śpiewać, co pięknie uczyniły dziewczęta z „Domu na wzgórzu”. Natomiast małe i duże dzieci z „Leśnej chatki” zachęciły wszystkich do wspólnego śpiewu. Nie oparł się nawet Pan Dyrektor. Wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie, który jak się okazało wcale nie był taki łatwy. Dzieci i wychowawcy połączyli swe siły, więc padały wyłącznie poprawne odpowiedzi. Po wspaniałych i radosnych występach oraz pouczającym quizie nastąpił czas na poczęstunek, w trakcie którego dzieci niezwykle odważnie zmierzyły się ze słodkościami. Potem były równie dzielne, kiedy malowano im dłonie, by mogły własnoręcznie potwierdzić, iż znają swoje prawa.

Tego popołudnia „Leśna chatka” przepełniona była śpiewem, radosnym gwarem i życzliwością. Dzieci miały okazję w stu procentach wykorzystać swoje prawo do wspaniałej zabawy.

Paulina Kowalewicz

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2255