Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

SAMI SWOI III – OD(SŁOŃ) MOŻLIWOŚCI ZAWODOWE
czwartek, 23 czerwca 2016 09:19

Dobry zawód to kapitał, jak go zdobyć - trzeba pytać...

W środę – 8 czerwca na terenie Centrum Opieki nad Dzieckiem po raz trzeci odbył się projekt socjalny "Sami Swoi III"– OD(SŁOŃ) MOŻLIWOŚCI ZAWODOWE, w którym uczestniczyli wychowankowie wszystkich placówek wraz z rodzicami, Mobilne Centrum Informacji OHP, Punkt Informacji Europejskiej, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, zaproszeni wychowankowie placówki ze Stargardu Szczecińskiego. Współorganizatorem projektu było Stowarzyszenie "Fabryka uśmiechu".

Projekt ma na celu:

 • integrację i edukację rodzin
 • aktywizację zawodową
 • motywowanie do określania predyspozycji zawodowych
 • kształtowanie pozytywnego nastawienia do zdobywania kwalifikacji zawodowych
 • promowanie świadomego planowania drogi zawodowej
 • przedstawienie możliwości rozwoju zawodowego poprzez:
  • udział organizacji pozarządowych i instytucji
  • prezentację zawodów przez wychowanków
  • wspólne zabawy na świeżym powietrzu
Wychowankowie wszystkich placówek zgodnie z hasłem ODSŁANIAMY MOŻLIWOŚCI ZAWODOWE zaprezentowali się zarówno w występach na scenie, jak i na stoiskach, na których przedstawili swoje pomysły na prezentację zawodu. Zaangażowanie wychowanków oraz wychowawców zaprocentowało wysoką jakością występów i różnorodnością w prezentowanych stoiskach. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, główną nagrodę – wycieczkę organizowaną przez Stowarzyszenie "Fabryka Uśmiechu" wygrały wspólnie: Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza "Maciejkowa przystań", Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza "Dom na wzgórzu", Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza "Przy fontannach". Klub "Dobra Marina" ufundował dwie nagrody indywidualne dla wychowanków najbardziej zaangażowanych w pomoc przy projekcie.

Na scenie wystąpił duet wokalny w składzie Arleta Strągowska i Agnieszka Przygocka. Swoją obecnością uświetnili imprezę pracownicy firmy Castellari, którzy przez cały czas rozdawali przepyszne lody, pracownicy firmy "Fontanny czekoladowe" serwowali owocowe szaszłyki w pysznej czekoladzie. Klaun Czaruś i Kropka zadbali o dobry humor uczestników, a szeroki uśmiech można było uwiecznić na zdjęciach w fotobudce, dzięki firmie ifotobudka.pl.

O odpowiednią dawkę adrenaliny zadbali Wojciech Wojciechowski "Kiler" i Andrzej Misiek, organizując strzelnicę dla chętnych. Dzieci mogły obejrzeć samochód policyjny z Komisariatu Szczecin Niebuszewo oraz samochód Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjanci i ratownicy wyczerpująco i cierpliwie odpowiadali na pytania. Dzieci mogły własnoręcznie zrobić lizaki z "Twórczą cytrynką".

Trening motoryczny dla młodych sportowców przygotowała firma Mariusz Hernik – Medycyna Osteopatyczna Rehabilitacja Szkolenia.

oczywiście przygotowaliśmy poczęstunek, były ciasta, sałatki, pieczone kiełbaski i zgodnie z życzeniem dzieci zupa pomidorowa, restauracja "Sami swoi" ufundowała pyszny smalec serwowany na chlebku z ogórkiem.

Imprezę po raz kolejny fantastycznie poprowadził MS DJ – za co gorąco dziękujemy.

Bardzo, ale to bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, dziękujemy osobom oraz instytucjom, które swoją obecnością wzbogaciły nasz program. Wierzymy, że nasze wspólne działania przyczynią się do poprawy jakości życia naszych podopiecznych, zaktywizują rodziny i uszczęśliwią dzieci.

Karolina Tomczyk

Marzena Cieślukowska

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1678