Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Światowy Dzień Dziecka – wspaniała zabawa w międzynarodowym towarzystwie
poniedziałek, 02 listopada 2015 14:20

 

Dnia 20 września br. radośnie i aktywnie świętowaliśmy Światowy Dzień Dziecka. Tradycyjnie już gościliśmy przedstawicieli organizacji Junge Europaer z Panem Sigfriedem Logallem na czele oraz młodzież z niemieckiego Demmin, a także młodzież z Litwy i szczecińskiego Gimnazjum Nr 20.

Wyjątkową atmosferę stworzył zespół muzyczny „The White”, którego sympatyczni członkowie nie szczędząc sił, z właściwym sobie talentem i urokiem, serwowali nam stare i nowe przeboje. Fantastyczna muzyka sprawiła, że nogi same podrygiwały a co niektórych nawet porwała do spontanicznych pląsów bądź śpiewu.

W programie wspólnego świętowania znalazły się atrakcje, których żadne dziecko nie mogło ominąć. Licznie gromadzono się przy stanowisku z watą cukrową, przy ogromnym dmuchańcu oraz przy bufecie, który kusił słodkościami. Amatorów pożywnej grochówki i pieczonej kiełbasy także było wielu. Imponująco wyglądający wóz straży pożarnej oraz policyjny radiowóz przyciągnął wielu ciekawskich. Niektóre dzieci pod okiem fachowca z WOPR sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności „udzielając” pierwszej pomocy.

Ważnym i atrakcyjnym punktem programu był turniej piłki nożnej, w którym zmierzyło się sześć drużyn, w skład których wchodzili reprezentanci gości oraz zawodnicy „Sternika”. Walka była zacięta, więc kibice mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych akcji i przeżyć chwile pełne emocji.

Bawiliśmy się podczas konkursów, podziwialiśmy pomysłowe kreacje naszych koleżanek i kolegów podczas przygotowanego przez nich pokazu mody, a młodzież z Litwy zaprezentowała nam swoje zdolności podczas tanecznego i wokalnego występu.

Kapryśna pogoda, która towarzyszy nam ostatnio dosyć często, nie była w stanie popsuć nam humorów. Bawiliśmy się wspaniale!

Aneta Rochna
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2236