Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Biegliśmy z WOŚP
poniedziałek, 19 stycznia 2015 09:37

W miniony weekend 11.01.2015r. jak co roku dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie uczestniczyły w 7 już biegu pod hasłem „policz się z cukrzycą „ podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała uroczystość odbyła się na placu Orła Białego w Szczecinie.

 

 

Do biegu przystąpiło 35 zawodników i zawodniczek ze Sternika. Dystans jaki mieli pokonać zawodnicy to trzy okrążenia każde po 800 metrów. Na starcie stawiły się liczne placówki Centrum takie jak: Pod kasztanami, Pod lipą, Przy fontannach, Dom na wzgórzu, Dom nad jeziorem, Osówka, Tęczowy domek, Maciejkowa przystań. Najmłodszym zawodnikiem startującym w barwach naszego klubu Sternik był Sebastian lat 6. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg. Na zakończenie dziewczyny z Maciejkowej przystani, tak jak po biegu noworocznym zaśpiewały piosenkę dla zebranej publiczności. Na koniec uroczystości dzieci zjadły ciepłą grochówkę przyrządzaną przez motocyklistów oraz słodką przekąskę.

Jak w latach ubiegłych wsparciem podczas biegu dla naszych dzieci było kibicowanie przez Panią dyrektor Agnieszkę oraz wychowawców z placówek.

Dziękuję i gratuluje wszystkim uczestnikom.

Sławomir Kremer