Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

WIGILIJNA ULICA W PLECIUDZE, CZYLI JASEŁKA 2014
poniedziałek, 22 grudnia 2014 13:39

Dnia 17 grudnia 2014 roku wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem mieli przyjemność wystawienia w Teatrze Lalek „Pleciuga” sztuki teatralnej, pt.: „Wigilijna ulica”. Występ był częścią wydarzenia zatytułowanego „Gwiazdka”

 

 

 

 

– organizowanego przy współpracy z Polską Fundacją Sportu i Kultury. Scenariusz przedstawienia jasełkowego osadzony został w czasach współczesnych, jednakże nie zabrakło w nim symboliki Betlejem – narodzin zbawiciela, towarzyszących wydarzeniu pasterzy oraz podążających za gwiazdą Trzech Króli. Na scenie nie zabrakło miejsca dla odrobiny humoru, jak i pewnej dozy refleksji. Młodzi aktorzy, przy udziale wychowawców, znakomicie odnaleźli się w klimacie scenerii, ani przez moment nie okazując tremy. Licznie zgromadzona publiczność miała możliwość ujrzenia zaangażowania i kreatywności siedemnastu utalentowanych niewątpliwie osób, za co nagrodziła ich „salwą oklasków”. Spektakl ukazał również znakomitą formę współpracy aktorskiej pomiędzy podopiecznymi a wychowawcą – formę będącą zamierzonym elementem oddziaływania wychowawczego.

Wieczór urozmaicił występ Teatru Ognia „Lascar”, wspólnie odśpiewana pastorałka pod batutą Olka Różanka i Mateusza Czarnowskiego oraz gościnna wizyta najprawdziwszego Mikołaja – wprost z Rovaniemi.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w powstanie oraz ostateczny sukces wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy dla Rafała Hajdukiewicza – aktora Teatru Lalek „Pleciuga” – za udzielenie nieocenionych rad i pomocy podczas warsztatów przygotowujących aktorów do spektaklu.

Jakub Karwowski